Hoang Hai wizyta po latach

Hoang Hai wizyta po latach

Lokal który znałem i ceniłem przez wiele lat jak mieszkałem w Krakowie. Hoang Hai ma kilka lokali na terenie Krakowa, jeden z nich przy moście Dębnickim ponoć został jako nr 1 w Krakowie według internautów. Po kilku latach postanowiłem sprawdzić czy dalej będzie mi smakowało.

Co zastałem? zapraszam do lektury ….

Lokal HoangHai mieści się przy ulicy Kalwaryjskiej 70 w Krakowie. Mieszkając w Krakowie jak tylko miałem ochotę zamawiałem na wynos z dostawą. Zupę ostro kwaśną, oraz sajgonki mogłem się zajadać, aż pęknę, a dziś ? A dziś mam mieszane uczucia. Lokal od dawna widać nie remontowany. Niestety lokal już czuć z zewnątrz że gotuje sie tam „chińczyka”. Czuć z większej odległości olej i zapachy które jednym słowem nie zapraszają do lokalu.


Wyświetl większą mapę
Zamówiłem sobie polędwiczki wieprzowe na gorącym półmisku, sajgonki oraz zupę ostro-kwaśną

Najpierw wylądowała zupa

20130430_121414

 

Zupa średniej jakości nie przypominała już tej za która ceniłem ten lokal. Dla kwaśności używa sie octu. W tym przypadku przesadzono, dodano paprykę??? Po co ta papryka w tej zupie, jak widać na zdjęciu zdekompletowane zastawy, pokończyły się oryginalne łyżki ceramiczne do zup, miska z innej parafii co talerz. Da się zjeść zupę ale to już jak wspomniałem nie to samo.

Szybko dotarła do mnie przystawka w postaci sajgonek

20130430_121311 20130430_121835

 

Zacznę od sosów które są na górnym zdjęciu ten czerwony to jest na bazie glutaminianu sodu popularny w tego typu lokalach ten obok zawsze mnie intrygował niestety nie rozszyfrowałem go ale kiedyś lepiej smakował i idealnie podkreślał smak sałatki a sajgonki dopełniał smakowo. Same sajgonki mocno spieczone jakby zbyt długo przetrzymane w oleju.

20130430_122732

 

Polędwiczki na gorącym półmisku wylądowały skwiercząc i pryskając można by rzec, że wieprzowinka wierzgała po gorącym półmisku radośnie ;). Niestety na tym koniec nie wiem czemu z lubością paprykę dodaje się do tego typu potraw, wiem jest to pewnie związane z regionalizmem i dostosowaniem do potrzeb kubków smakowych Polaków. Nie wiem mnie ewidetnie nie pasują ona w tego typu potrawie.

20130430_122728

 

Samo mięso, było już w granicznym dniu przydatności do spożycia!!! Na plus pewnie z tego że trzeba było się pozbyć mięsa było go dużo. co do ryżu wysuszony i nawet nie z Biedronki tam jest smaczniejszy.

20130430_122737

 

Sama sałatka z kapusty była już kilkudniowa. Niestety lekko już kwaśnawa.

Podsumowując

Lokal wymaga remontu natychmiastowo!!!! Kuchnia powinna zostać przeszkolona i albo zmieniona!!! Zawiodłem się bardzo ale niestety tak to jest jak człowiek sie przyzwyczai do czegoś potem pamięć to pielęgnuje to przechodzi na konie traumę.

Ogólnie nie polecam, choć jadalne, ale nie polecam ze względu na warunki panujące w lokalu

Pozdrawiam Was

DJ GotujePrzeczytaj inne:
Dziś podczas zabawy z wyszukiwarką …

… odkryłem że wujek dobra i zła rada Google indeksuje nasz serwis DJGotuje.pl. Największym zainteresowaniem i najwięcej czerpiecie z przepisów...

Słodko mi i nie typowo Zapiekanki i Hot Dogi z ….

No właśnie zawsze mi się obiekty tego typu kojarzyły ze słodkimi wyrobami, a tu coś nie typowego i bardzo smacznego....

Zamknij