Kamikadze Roll Sushi w Krakowie …

Kamikadze Roll Sushi w Krakowie …

Jako fascynat kuchni Japońskiej lubię jak tylko mogę zjeść dobrą rybkę z ryżem. Sushi jest jedną z najzdrowszych form przygotowania potraw. Na mapie Krakowa od około ponad roku istnieje nowy lokal. Utworzono go na uboczu z dala od centrum miasta na obrzeżach sypialni Krakowskiej. Nazwano go Kamikadze Roll. Jako nowy lokal polecił mi go mój znajomy z forum Skody Octavii. Czy jego polecenie okazało się dobre?

Zapraszam do lektury

O lokalu Kamikadze Roll dowiedziałem się od kolegi Irka, którego serdecznie pozdrawiam z tego miejsca. Lokal został utworzony w miejscu gdzie się wychowałem i mieszkałem wiele lat dokładnie ponad połowę dotychczasowego mojego życia. Niestety nie pokaże go wam na Google Street View bo zdjęcie jeszcze ich nie objęło. Przy ulicy Malborskiej w Krakowie spędziłem ładnych parę lat, do dziś wspominam dzieciństwo i uczęszczanie do szkoły podstawowej nr 70 im Henryka Dobrzańskiego Hubala. Mieszkałem niedaleko, przy ulicy Malborskiej 40 jest piekarnia oraz dom mojego dobrego przyjaciela. Filipa.  Sam mieszkałem przy ulicy Estońskiej i jak to się mawia nie miałem do szkoły pod górkę 😉 wręcz na odwrót z górki, do domu się pod sporą górę, ale dosyć wspominek przyjrzyjmy się sushi barowi.

IMG_4248

 

Sam lokal jest nie wielki, ale Kamikadze Roll głównie liczy na klientów z dowozu. Mamy tu kilka stoliczków, a całość urządzona jest w stylu Japońskim, znalazły się tutaj nawet drzewka bonzai.


IMG_4257 IMG_4256

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przytulnie i ciepło z zewnątrz przypomina lokal kontener, ale to też ze względu że powstał w miejscu gdzie kiedyś była inna firma i nie było zbytnio możliwości na jakieś rozbudowy i przebudowy. Ma to swój specyficzny klimat.

Zacząłem od zamówienia, Zamówiłem sobie zupę misoshiru oraz duży zestaw sushi który pozwala na przegląd większej ilości ryb i rodzajów sushi. Zacznijmy od zupy Miso, była bardzo łagodna i delikatna. Doskonały balans smakowy miedzy bulionem dashi a pastą miso spowodował, że smak był niepowtarzalny i przyznam się chyba jedna z najlepszych zup Miso jakie jadłem dotychczas.

IMG_4262

 

Niestety muszę przeprosić za zdjęcie zupki bo źle sobie ustawiłem aparat, ale uwierzcie mi na słowo jest prawie perfekcyjna. Dlaczego prawie bo zawsze do czegoś można się przyczepić. W tym przypadku smak wody krakowskiej od której się odzwyczaiłem żyjąc w górach, ale sama zupa jest w moim top 3. Przejdźmy do dania głównego Zestawu Sushi

IMG_4263

 

Podstawą dobrego sushi jest szybkość jego zrobienia i podania, tak aby glon nori był jeszcze lekko chrupiący a nie jak z gumy, oraz na pierwszym miejscu ryż. Ryż oraz zaprawa tezu sprawia że nadaje on charakter temu co jemy. To wszytko w Kamikadze Roll zostało doskonale opanowane. Tutaj znów zapunktował lokal według mnie. Ryż świeżutki i dobrze zakwaszony. Dlaczego zakwaszony bo lekkiej kwaskowatości dodaje ocet ryżowy który jest głównym składnikiem sosu tezu. Każdy lokal pilnie strzeże receptury tego sosu. Kolejnym równie ważnym składnikiem jest ryba, która tutaj jest świeża i od dobrego dostawcy.

IMG_4269

 

Jak widać na zdjęciach miałem do wyboru do koloru. zacznijmy od nigiri bo to jest jedna z najstarszych form sushi. Tane czyli plaster ryby, który leży na uformowanej ręcznie kulce ryżu jest nie za gruby nie za cienki, można powiedzieć coś wyważonego po środku. Sama ryba była smaczna bardzo smaczna, łosoś, tuńczyk i maślana świeże i bez oznak zleżałego w lodówce produktu. Same futo maki były ciasno zwinięte i nie rozsypywały się, nie jest to wielka sztuka, ale zdarza się że sie rozsypują jak się ściśnie pałeczkami. Takie coś jak się zdarza świadczy o dwóch przypadkach jak komuś nie chce się dobrze zwinąć, spieszy się i robi po łebkach, albo po prostu dopiero się przyucza. W obu przypadkach nie powinno to mieć miejsca, ale są lokale, które niestety maja takie wpadki.

IMG_4268

 

Tak samo jak futo maki, ura maki doskonale wykonane i dopieszczone, krojenie prawie idealne dlaczego prawie bo zdarzyły się różnej wielkości kawałki ( tak wiem czepiam, się pierdoły która tak naprawdę nie ma znaczenia większego bo zdjęcia mówią same za siebie). Jak wspominałem bardzo mi smakowało sushi w Kamikadze Roll. Rośnie konkurencja starym wyjadaczom na rynku i wprowadza powiew świeżości na rynku. Do tej pory lokale Sushi powstawały w ścisłym centrum Krakowa oraz w  prestiżowych galeriach handlowych jak np Galeria Krakowska.

IMG_4265

 

Jeszcze wypada wspomnieć o gunkanach z tatarem z łososia jeden był zawinięty w ogórka a drugi w glona nori. Sam tatar zrobiony na świeżo, glon nori dobrze przycięty, jaki ogórek. Nie mam się do czego przyczepić. Musze powiedzieć że mój kolega Ireneusz miał racje polecając mi ten lokal. Na koniec poznałem jednego ze współwłaścicieli, po krótkiej rozmowie o jedzeniu o fascynacji kulinarnymi poczęstował mnie lodami z zielonej herbaty. Sama baza lodów był nie za słodka a dodanie do niej zielonej herbaty odmiana matcha, a jest to jedna z najdroższych odmian w formie bardzo miałkiego pudru

zielona-herbata-matcha

 

Same lody bardzo mi posmakowały

IMG_4271

 

Podsumowując powiało na Krakowskim rynku Sushi Barów świeżością, co za tym idzie starych graczy zmusiło do zmian podejścia i odświeżenia. Jest to dla nas konsumentów bardzo dobre. Ja mogę być nie obiektywny ponieważ związany jestem duchowo i koleżeńsko z Edo Sushi Bar, ale muszę przyznać Kamikadze Roll mi bardzo posmakowało i nie rozczarowało mnie. Było to dla mnie dobrze spędzony czas a nie strata jak w przypadku niektórych lokali po których opuszczeniu czułem niesmak, oraz złość, że wpadłem coś zjeść. Polecam zawitać na Malborską 107 w Krakowie do Kamikadze Roll

Na zakończenie wklejam fotki specjalności lokalu który trzeba zamówić dzień wcześniej a jest podawane dokładnie jak na zdjęciach

specjal-sum-s

 

specjal-choinka-s

specjal-smok-s

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

specjal-paw-s

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Polecam wam ten lokal

DJ Gotuje

 

P.S.

Z ostatniej chwili własnie się dowiedzieliśmy że lokal niestety jest zamknięty, z powodów problemów o których mowa na ich fan page-u Kamikadze Roll na Facebooku Jednocześnie wyrażamy nadzieje że sprawy pomyślnie się ułożą i lokal powróci do życiaPrzeczytaj inne:
Jarmark Bożonarodzeniowy w Krakowie na Rynku

W Krakowie sie urodziłem i spędziłem jak do tej pory 3/4 życia. Tęsknie za moim ukochanym miastem, choć nie wiem...

Chleb po naszemu

Jakość chleba w sklepach z roku na rok coraz bardziej spada. Robi się coś, co można nazwać wyrobem pieczywopodobnym. Postanowiliśmy...

Zamknij