Pizzeria Zapiekana – dobra pizza w małym mieście

Pizzeria Zapiekana – dobra pizza w małym mieście

Krościenko nad Dunajcem jest malowniczo położoną miejscowością turystyczną lekko pod upadłą, ale wraca powoli na mapy turystyczne Polski. Czy Pizzeria Zapiekana w Krościenku nad Dunajcem jest miejscem które dobrze karmi? Czy pomoże wrócić za pomocą swoich specjałów Krościenku wrócić na mapę turystyczną?

Zapraszam do lektury …

 Krościenko nad Dunajcem jest usytuowane w sercu Pienin. Malowniczych Gór ze szczytem Trzy Korony z którego rozciąga się zapierający dech w piersiach widok. Tutaj kończy się trasa malowniczego spływu łodziami Dunajcem. Spływ odbywa się przełomem rzeki Dunajec, jest to jedno z dwóch takich miejsc na świecie drugie to Kanion rzeki Kolorado. Ponadto Krościenko w XIX i początku XX wieku było kurortem gdzie ludzie zjeżdżali się wypoczywać i leczyć. Bogate w złoża leczniczych wód mineralnych tętniło życiem. Do dziś ma swoja renomę i ludzie wiedzą gdzie się znajduje, ale już tak nie tętni życiem jak kiedyś. Na samym rynku była kiedyś w budynku urzędu gminy restauracja „Uczennice” był to ośrodek szkoleniowy tutejszego technikum gastronomicznego. Uczono tutaj kiedyś przyszłych szefów kuchni, którzy byli cenieni za jakość i smak potraw. Niestety pod upadło i to. Teraz jest to fabryka pozbawiona ducha gastronomi. W pobliżu tego technikum a dokładnie za jego ścianą powstała Pizzeria „Pizza Zapiekana”

IMG_6561

 

W małym budyneczku urządzono pizzerię z klimatem. Rzadko widuje takie miejsca ale tutaj mi się spodobało.

IMG_6565

Jak widać bar jest zrobiony z surowych używanych wyczyszczonych cegieł.

IMG_6569

Ja osobiście przetestowałem już nie jedną pizzę w tym lokalu. Tutaj na zdjęciach jest pizza „Trzy sery” z trzema rodzajami sera.

IMG_6575

Ser mozzarella, mozzarella marynowana oraz specjalny ser wędzony robiony dla nich. Próbowałem wyciągnąć ta tajemnicę co to za ser ale właściciel nie dał się złapać i nie powiedział. Samo ciasto po wypieczeniu doskonale smakuje. Wszelkie proporcje smakowe są doskonale zbilansowane. Osobiście mi bardzo posmakowała pizza „Zapiekana”. W okolicy jest kilka pizzerii ale ta pizza ma to coś. Lokal jest nowy i pracuje na swoją markę dopiero.

IMG_6580Pizza wypiekana jest w piecu elektrycznym na kamiennym blacie, szkoda że nie w piecu opiekanym drewnem. No cóż nie można mieć wszystkiego. Sos robiony na miejscu przez właściciela, posiada bogaty smak pomidorowy, i bazylii. Wyczuwa się na podniebieniu bogactwo smaków. Dodatkowo pizze podają na pomysłowym drewnianej desce obrotowej z którego możemy sobie spokojnie bez brudzenia się położyć kawałek pizzy na swoim talerzyku. Ta deska obrotowa pochodzi z kolekcji IKEA ale brawa dla właściciela za pomysł aby ja zastosować do podawania pizzy na niej. Dodatkowo dostajemy dwa sosy do smarowania pizzy dla smaku czosnkowy i pomidorowy. Pizze można także zamówić sobie do domu i powiem tak że jest naprawdę szybko w domu i ciepła co w innych okolicznych pizzeriach zdarzało się że pizza była ledwo ciepła.

20130102_201252

Jakość zdjęcia może nie najlepsza bo robiona telefonem komórkowym w słabym oświetleniu.

Podsumowując Pizza Zapiekana jest smaczna i nie nadwyręża portfela. Klimat powoduje że można wybrać się do nich ze znajomymi i spędzić dobrze czas.

IMG_6572

W samym Krościenku panuje moda na grę w szachy i także tutaj można sobie zagrać w szachy.

IMG_6563

Smacznie polecam lokal Pizza Zapiekana w Krościenku nad Dunajcem.

Pozdrawiam

DJ Gotuje

Aktualizacja

W związku z licznymi telefonami postanowiłem podać numer telefonu do Pizzeria Zapiekana jak dzwonicie powiedzcie że ze strony DJ Gotuje

531818245Przeczytaj inne:
Smalec,Szmalczyk,Szmalec … czyli samo „zdrowie”

Tak jakoś naszła nas ochota na zrobienie sobie smalcu. Jako że nie jest to najzdrowsza potrawa, ale co tam raz...

Ale żeby dziś nie truć koniec dnia był smaczny

zdołowany jak ziemniaki na zimę bez humoru wracałem do domu bez jakiejkolwiek chęci do życia. Jakież było moje zaskoczenie jak...

Zamknij