Pizzeria Zapiekana – dobra pizza w małym mieście

Pizzeria Zapiekana – dobra pizza w małym mieście

Krościenko nad Dunajcem jest malowniczo położoną miejscowością turystyczną lekko pod upadłą, ale wraca powoli na mapy turystyczne Polski. Czy Pizzeria Zapiekana w Krościenku nad Dunajcem jest miejscem które dobrze karmi? Czy pomoże wrócić za pomocą swoich specjałów Krościenku wrócić na mapę turystyczną?

Zapraszam do lektury …

 Krościenko nad Dunajcem jest usytuowane w sercu Pienin. Malowniczych Gór ze szczytem Trzy Korony z którego rozciąga się zapierający dech w piersiach widok. Tutaj kończy się trasa malowniczego spływu łodziami Dunajcem. Spływ odbywa się przełomem rzeki Dunajec, jest to jedno z dwóch takich miejsc na świecie drugie to Kanion rzeki Kolorado. Ponadto Krościenko w XIX i początku XX wieku było kurortem gdzie ludzie zjeżdżali się wypoczywać i leczyć. Bogate w złoża leczniczych wód mineralnych tętniło życiem. Do dziś ma swoja renomę i ludzie wiedzą gdzie się znajduje, ale już tak nie tętni życiem jak kiedyś. Na samym rynku była kiedyś w budynku urzędu gminy restauracja „Uczennice” był to ośrodek szkoleniowy tutejszego technikum gastronomicznego. Uczono tutaj kiedyś przyszłych szefów kuchni, którzy byli cenieni za jakość i smak potraw. Niestety pod upadło i to. Teraz jest to fabryka pozbawiona ducha gastronomi. W pobliżu tego technikum a dokładnie za jego ścianą powstała Pizzeria „Pizza Zapiekana”

IMG_6561

 

W małym budyneczku urządzono pizzerię z klimatem. Rzadko widuje takie miejsca ale tutaj mi się spodobało.

IMG_6565

Jak widać bar jest zrobiony z surowych używanych wyczyszczonych cegieł.

IMG_6569

Ja osobiście przetestowałem już nie jedną pizzę w tym lokalu. Tutaj na zdjęciach jest pizza „Trzy sery” z trzema rodzajami sera.

IMG_6575

Ser mozzarella, mozzarella marynowana oraz specjalny ser wędzony robiony dla nich. Próbowałem wyciągnąć ta tajemnicę co to za ser ale właściciel nie dał się złapać i nie powiedział. Samo ciasto po wypieczeniu doskonale smakuje. Wszelkie proporcje smakowe są doskonale zbilansowane. Osobiście mi bardzo posmakowała pizza „Zapiekana”. W okolicy jest kilka pizzerii ale ta pizza ma to coś. Lokal jest nowy i pracuje na swoją markę dopiero.

IMG_6580Pizza wypiekana jest w piecu elektrycznym na kamiennym blacie, szkoda że nie w piecu opiekanym drewnem. No cóż nie można mieć wszystkiego. Sos robiony na miejscu przez właściciela, posiada bogaty smak pomidorowy, i bazylii. Wyczuwa się na podniebieniu bogactwo smaków. Dodatkowo pizze podają na pomysłowym drewnianej desce obrotowej z którego możemy sobie spokojnie bez brudzenia się położyć kawałek pizzy na swoim talerzyku. Ta deska obrotowa pochodzi z kolekcji IKEA ale brawa dla właściciela za pomysł aby ja zastosować do podawania pizzy na niej. Dodatkowo dostajemy dwa sosy do smarowania pizzy dla smaku czosnkowy i pomidorowy. Pizze można także zamówić sobie do domu i powiem tak że jest naprawdę szybko w domu i ciepła co w innych okolicznych pizzeriach zdarzało się że pizza była ledwo ciepła.

20130102_201252

Jakość zdjęcia może nie najlepsza bo robiona telefonem komórkowym w słabym oświetleniu.

Podsumowując Pizza Zapiekana jest smaczna i nie nadwyręża portfela. Klimat powoduje że można wybrać się do nich ze znajomymi i spędzić dobrze czas.

IMG_6572

W samym Krościenku panuje moda na grę w szachy i także tutaj można sobie zagrać w szachy.

IMG_6563

Smacznie polecam lokal Pizza Zapiekana w Krościenku nad Dunajcem.

Pozdrawiam

DJ Gotuje

Aktualizacja

W związku z licznymi telefonami postanowiłem podać numer telefonu do Pizzeria Zapiekana jak dzwonicie powiedzcie że ze strony DJ Gotuje

531818245Przeczytaj inne:
ORZECH WŁOSKI-WIELKIE ZIOŁO cz.III. Nalewki .

Orzechówka-nalewka z zielonych orzechów: 1/2 kg. zielonych orzechów,najlepiej pociętych w rozdrabniaczu lu pokrojonych nożem (dość drobno). 1 l.spirytusu. przyprawy:cynamon ok.3-5 cm.laski,8-10 różyczek...

http://www.youtube.com/watch?v=B7UmUX68KtE I jeszcze jedna scena z życia naszej kuchni stąd sie wzię

http://www.youtube.com/watch?v=B7UmUX68KtE I jeszcze jedna scena z życia naszej kuchni stąd sie wzięła nazwa DJ Gotuje

Zamknij