Q-Sushi, czyli najlepsze sushi w okolicy Nowego Sącza

Q-Sushi, czyli najlepsze sushi w okolicy Nowego Sącza

To był pochmurny dzień 13 maja 2014 roku, niezbyt udany do pewnego momentu. Przemierzając bez celu ulice Sącza, przypomniałem sobie, że na Facebooku czytałem fanpage suszarni w okolicy, więc postanowiłem ją odnaleźć. Trochę trudne to było zadanie, ale jednak się udało. Jak smakowało ?

Zapraszam do lektury…

Tak jak wspomniałem, 13 nie był udanym dniem, do momentu, kiedy dotarłem do Q-Sushi. Stało się to całkowicie przypadkiem. ale tak się odkrywa super miejsca. Tak też było tym razem. Wpadłem na ulicę Gabriela Narutowicza, gdzie odnalazłem lokal z sushi. Po tym jak na Kościuszki w Nowym Sączu zamknięto Sushi bar (całkiem słusznie, bo podawana tam ryba była coraz gorszej jakości), pojawił się Maciek ze swoim lokalem.


Wyświetl większą mapę
Na podanej mapie jeszcze nie ma lokalu, ale uwierzcie, że on tam jest.

IMG_0314

Wchodzimy do niego po schodkach, jest to taki wysoki parter. Sam lokal nie jest duży, ale ciekawie urządzony.

IMG_0317

Wszystkie ozdoby, malowane wachlarze, obrazy wykonał ojciec właściciela. Najlepiej zająć miejsce przy barze. Czemu, zapytacie? Już wyjaśniam. Sushimaster chętnie z Wami pogada, doradzi i przy okazji zobaczycie, jak się tworzy działa sztuki kulinarnej. Ta zasada obowiązuje w każdym lokalu z sushi. Dodatkowo właściciel, który mnie obsługiwał jest wielkim pasjonatem tego co robi. Dodatkowo samoukiem, ale  w tym przypadku możemy być spokojni, gdyż dąży do perfekcji. Stale podnosi swoje kwalifikacje i szkoli się. Dawno nie widziałem człowieka z taką pasją. Z wyborem zdałem się na niego. Za 30 zł można zjeść naprawdę solidną porcję sushi.

IMG_0319

Mój zestaw składał się z uramaków z łososiem, futomaków oraz klasycznych maków z takuanem (rzodkiew kiszona). Jak dla mnie jest to porcja w sam raz na coś szybkiego. Ryż, co jest jednym z najważniejszych składników, jest dobrze wypłukany, nie jest rozgotowany, każde ziarenko można swobodnie oddzielić od innego.

IMG_0320

Ryba jest pokrojona nie za grubo, przez co bardzo dobrze się ją spożywa. Wszystkie składniki są świeże i dobrej jakości.

IMG_0321

Rolki zwinięte tak, że nie rozpadają się. Popracowałbym jeszcze odrobinę nad ich wykończeniem, ale jest naprawdę nieźle. Jedyne czego mi brakowało, to większego wyboru ryb. Ogólnie lokal robi wrażenie. Jedzenie bardzo smaczne. Mimo że działa od niedawna, to już ma kilka ciekawych eventów za sobą. Odwiedziny mieszkańca Japonii i opinia, że mu smakowało to jest dla lokalu sushi bardzo dużo.

 

Post użytkownika Q-sushi.

Tak więc jeśli jesteście w okolicy i macie ochotę na dobre sushi, zapraszam do Q-Sushi Nowy Sącz, ulica Gabriela Narutowicza 3 🙂

IMG_0333 Polecam

DJ Gotuje

P.S. numer do restauracji

881 243 243Przeczytaj inne:
Dzis na obiad POMIDOROWA z domowym makaraonem

Pomidorowa z makaronem domowej roboty będzie pysznie a wczorajsze leczo będzie dziś jeszcze lepsze bo sie przegryzło

Co w dalszej kolejności kiszone pomidory marynowane warzywa, pasztet oraz będę próbował zrobić  spag

Co w dalszej kolejności kiszone pomidory marynowane warzywa, pasztet oraz będę próbował zrobić  spaghetti z kiszonych pomidorów :) zobaczymy co...

Zamknij