Restauracja Sąsiedzi na dobrej drodze do Gwiazdki Michelina

Restauracja Sąsiedzi na dobrej drodze do Gwiazdki Michelina

Zdjęcie nie typowe ale i recenzja dla mnie trudna a zarazem bardzo przyjemna. Najgorzej jest oceniać lokal który należy do znajomych mi ludzi. Postaram się obiektywnie opisać moje odczucia, a przede wszystkim zrecenzować jedzenie.

Boutique L’otel Sąsiedzi wraz z Restauracją należą do jednej z najbardziej smakowitych marek na Krakowskim rynku gastronomicznym.

Ja zdecydowałem się na lunch w Restauracji Sąsiedzi

Zapraszam do lektury recenzji …

Kraków ul Miodowa 25 Boutique L’otel Restauracja Sąsiedzi. Znam ta markę praktycznie od samego powstania na ul. Włóczków w Krakowie wtedy to była jadłodajnia. Kolejnym lokalem była Oberża u Sąsiadów przy ul. Kordiana istniejąca do dziś. Tam miałem swoje wesele. Postanowiłem będąc w Krakowie ponownie odwiedzić znajomych. Restauracja Sąsiedzi ma swoje pomieszczenia głównie w piwnicy która jest urządzona bardzo stylowo i zapiera dech w piersiach. Obsługa podała mi menu nie skorzystałem. Przyszedłem na lunch za około 20 zł dostałem lunch dnia zupę pieczarkową i wybrałem misę pierogów oraz kompot.

Zupa pieczarkowa

IMG_6530

Delikatna bardzo smaczna makaron nie rozgotowany, łazanki duże. choć nie przepadam za pieczarkową ta wyjątkowo mi smakowała. Nie była przesolona, nie przesadzono z przyprawami idealnie dobrana kompozycja smakowa.

Pierogi

IMG_6531
był to zestaw pierogów (mięsne,ruskie,kapusta z grzybami) najbardziej mi pod pasowały ruskie i z kapustą. Ciasto z jakiego zostały zrobione jest lekkie i cienkie. Widać że szef kuchni bardzo dba o szczegóły.

IMG_6532
Kompot
Smaczny wieloowocowy idealna symfonia smaku nie za kwaśny

Podsumowanie
Restauracja Sąsiedzi zbiera od bardzo dawna wiele nagród, rekomendacji w tym roku otrzymali 2 komplety sztućców od przewodnika Michelin czyli są w połowie drogi do uzyskania pierwszej gwiazdki michelina czego z całego serca im życzę. Jest to przykład dla pani Bufetowej Magdy G. jak powinno się zarządzać personelem, kuchnią i jak powinna wyglądać porządna restauracja

Polecam serdecznie na Miodowej 25 wasze kubki smakowe mogą dostać orgazmu 🙂

DJ Gotuje

 Przeczytaj inne:
w weekend wielkie sprzątanie serwisu

W weekend postaram sie uporządkować chaos na serwisie aby łatwiej było z niego korzystać pojawi sie tez kilka nowych wpisów...

Pamiętacje moją recenzję o kulinarnym raju

Jeśli tak to powiem wam że byłem nie daleko wczoraj ale nie miałem czasu aby spokojnie coś zjeść ale zrobiłem...

Zamknij