Wielka Bitwa Kanapek

Wielka Bitwa Kanapek

Od dłuższego czasu nosiłem sie z zamiarem przetestowania 3 gigantów na rynku fast food.

Na placu boju pojawiły się 3 kanapki. Kanapki z segmentu premium fast food czyli specjalność kuchni, oraz największe w ofercie. Legendy na temat powstania tych kanapek są różne, ale 2 z nich to klasyki wśród hamburgerów od wielu lat kojarzące się z daną siecią.

Whopper kontra Big Mac versus Grander czyli Burger King, McDonald’s i KFC

Lokali nie muszę opisywać bo każdy ma swój styl i klimat korporacyjny mimo że każda sieć z osobna dba aby nam było wygodnie większość ludzi bierze na wynos.

Jęsli chodzi o mnie to najbardziej lubię wystrój Burger Kinga jest taki bardzie młodzieżowy, potem McDonald a na końcu KFC, ale to sie ciągle zmienia więc nie będę zajmował sie wyglądem.

Zakupiłem kanapki i w droge do domu a że mieszkam 120 km od miejsca tych lokali a było to w Krakowie w Galerii Krakowskiej to było to najdłuższe 2 godziny jazdy autobusem w moim życiu. Ciekawość mnie z zżerała która to z kanapek najbardziej podpasuje Jury w składzie Ja DJ Gotuje, Pyskówka i Fela, o Feli za chwilę.

Nadeszła wiekopomna chwila zebraliśmy sie przy stoliczku. Doszło do komisyjnego odpakowania kanapek.

Fela na zdjęciu niecierpliwiła się aby dokonać z nami oceny

Oficjalne Komisyjne wyjęcie zawartości

Kanapki przetrwały podróż i o dziwo były jeszcze ciepłe 🙂

Przechodzimy do testu

Pierwszy do testu poszedł McDonald Big Mac

Kanapka składa sie z bułki krojonej w 3 warstwy wierzchnia, środkowa, spodnia. Każda warstwa ma po jednym kawałku mięska w sumie dwa kotlety.

Górna warstwa składa sie z mięska, kilku ogórków majonezu i odrobiny sałaty

Dolna warstwa składa się

Pod mięskiem jest kawałek sera i sałata

tak wygląda przekrój Big Mac-a

Ogólnie z zewnątrz estetyczna kanapka zielone się z niej wesoło wysypuje ale ogólnie jest go mało. Kanapka po rozłożeniu na części okazuje się bardzo biedna w środku składa się głównie z mięsa i pieczywa. Zawiodłem się na Big Mac-u a kiedyś go lubiłem co do smaku można go jeść ale nie powala. Jedno jest podejżane jeden z Jurorów nie był wstanie wziąć go do pyszczka 😉 nie zjadł tego kot my z Pyskówka sie naraziliśmy i zjedliśmy dla Was.

Następny zawodnik to Grander z KFC odmiana Texas

Duża puszysta bułka przekrojona na pół a w środku

W środku dużo zielonego jest cebulka,sałata, oraz kurczak i bekon, ser.

Lekko pikantna panierka piersi z kurczaka sos barbecue i majonez. Sycąca i nawet smaczna kanapka ale bułka sie rozlatuje to jest mankament Granderów.

Na koniec największy burger Whopper z dwoma mięskamiz Burger Kinga

Burger składa sie z bułki przekrojonej na pól

Jako że to zawodnik kategorii ciężkiej to jako jedyny ze wszystkich kanapek  nie dość że był największy, ale i zawierał w sobie najwięcej. Znaleźliśmy w nim pomidory,sałatę,cebulę,dwa olbrzymie kawałki mięsa, konstrukcja kapki powodowała że to co najlepsze było na spodzie i przenikało do bułki a na wierzchu to co powinno być czyli warzywa świeże i doskonałej jakości.

Zanim doszło do degustacji postanowiliśmy sprawdzić czy rzeczywiście na ogniu pieczony burger

Whopper tak wygląda prawdziwy burger, hamburger 😉 i zwycięzca testu smaku. Jednogłośnie Jury w składzie DJ Gotuje,Pyskówka, oraz Prosidełko o Masełko zadecydowało że Burger King ze swoim Whooperem jes królem pośród restauracji sieciowych fast food. Jako DJ często podróżuję i nie zawsze wiem co mi mogą podać więc szukam restauracji sieciowych. Burger King wygrał  i polecam Wam drodzy czytelnicy jeśli macie ochotę na fast fooda to do Burger Kinga na Whopper-a. Dodatkowo jako że ja lubię sam sobie coś ugotować to polecam wpis jak zrobić samemu dobrego burger-a w moim przypadku góral burger

Smacznego i Pozdrawiam

DJ Gotuje.plPrzeczytaj inne:
Jak się robi oscypka (serek góralski)

W Polskich górach roi się od drewnianych małych domków bez prądu bez niczego, za to z duszą.  Zadymione z bacami...

” Chleba naszego powszedniego…” Drożdże piekarskie cz.druga.

Kontynuujemy cykl o chlebie o tym, jakie ma składniki, oraz co one dają. Poznaliśmy zboża, gluten i weszliśmy w świat...

Zamknij