Willa Marta Szczawnica – Lokal z klimatem

Jako że nazbierało sie zaległego materiału postanowiłem przybliżyć Wam drodzy czytelnicy lokal w którym odpoczywali nobliści, celebryci ale prawdziwi celebryci nie dzisiejsze wydmuszki. W Willi Marcie w Szczawnicy zamieszkiwały Prawdziwe Divy muzyki klasycznej urządzały tam szkoły. Swojego natchnienia i muzy poszukiwali znani Polscy Pisarze.

Klimat tych czasów do tej pory starają sie utrzymać potomkowie Hrabiego Stadnickiego, którzy ze swym zmysłem do biznesu i do klasycznego piękna potrafią odtworzyć wyjątkowy klimat. Z czego była jeszcze słynna Willa Marta?

Willa Marta była zawsze dumna i słynna ze swojej kuchni. Personel który pracował i pracuje w tak ciężkich warunkach jakim jest praca na kuchni a w sezonie kiedy jest ogromny ruch, staje na wysokości zadania. Ja zdecydowałem sie po dwóch dniach wojażowania na zestaw Turysty czyli za 16 zł dostałem Żurek,Mix Pierogów, Kompot, oraz sernik. Zacznijmy od tego że w Szczawnicy cięzko jest znaleźć dobrą kuchnie, ale zaczyna sie to powoli zmieniać właśnie za przyczyną Państwa Mańkowskich którzy postawili sobie na celu aby Szczawnica była kojarzona z kurortem na najwyższym światowym poziomie.

Wróćmy do jedzenia. Żurek

Żurek jaki został mi podany był świeży oraz o wyważonym smaku.

(jakość zdjęć jest tragiczna, zmiana telefonu na gorszy od razu widać pogorszenie jakości zdjęć, ale już wkrótce mam nadzieje zmiany nowy sprzęt nowe rozdanie)

Wkład był prawidłowy ziemniaczki nie rozgotowane (takie jak lubię), kiełbasa na najwyższym poziomie nie jakaś toruńska 8 gat. oraz świeże jajko. Żurek robiony na własnym zakwasie nie kupnym to od razu wychodzi na podniebieniu. Nie pozostawały żadne osady nie pożądane. Najlepszy żurek jaki do tej pory jadłem w Szczawnicy.

Pierogi 🙂 czyli to co tygryski lubią najbardziej po żurku.

Zacznijmy od ciasta, ciasto pierogów bardzo delikatnie wyrabiane ręcznie.  Rozpływają sie w ustach. (M&M’s to przy nich małe miki). Nadzienie idealnie doprawione, pierogi ruskie dawno nie jadłem tak dobrych. Pierogi z mięsem i kapustą miałem okazje jeść różne, ale te były inne wyraźnie było czuć kiszona kapustę grzyby, kiszoną kapustę i farsz mięsny a nie papka. Brawoooo Hylę czoła i bije pokłony.

Na deser kompocik i sernik

Serniczek

sernik zwarty i smaczny bardzo smaczny nie za słodki nie gorzki. Tak jak lubię.

Kompot był bardzo smaczny i dopełniał całości uczty po skończonym posiłku miałem energię aby poprowadzić wieczorek taneczny który zawsze we wtorki i czwartki.

Zapraszam na wieczorki Taneczne i na Super jedzenie Polecam

Willa Marta królewskie jedzenie, wypoczynek i atmosfera.

Pozdrawiam

DJ Gotuje

P.S.

Zaczyna sie powoli sezon weselny wiec pojawi sie dużo receznji z całej polski zapraszam do bycia na bieżącoPrzeczytaj inne:
Q-Sushi, czyli najlepsze sushi w okolicy Nowego Sącza

To był pochmurny dzień 13 maja 2014 roku, niezbyt udany do pewnego momentu. Przemierzając bez celu ulice Sącza, przypomniałem sobie,...

Obiad juz za mna

Jak już pisałem obiadek był pyszny nie to jak szybko sobie coś ugotować a więc na obiad była pomidorowa z...

Zamknij